Skandaloze: Drejtoresha e re e Arsimit në Gjilan nuk di të shkruajë

HomeLajmeLokale

Skandaloze: Drejtoresha e re e Arsimit në Gjilan nuk di të shkruajë

Pak ditë pasi u shkarkua drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjilanit për shkak të nepotizmit ku u punësuan militantë e familjarë të afër

Njësia Speciale thotë se ka urdhër të qëndrojë derisa të lirohet komplet rruga në Bërnjak
“Shpirtin na këpute…”, postimi prekës i familjarit të 23-vjeçarit që humbi jetën në Gjermani
Detaje të reja për të miturin që u gjet i vdekur në një serrë në Viti

Pak ditë pasi u shkarkua drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjilanit për shkak të nepotizmit ku u punësuan militantë e familjarë të afërm me funksionarë të LVV-së, pasardhësja e saj ka dalë me një shkrim të gjatë në Facebook.

Ajo çka bie në sy është se fatkeqësisht, Albana Demiri, e cila mori detyrën e re ditë më parë, ka shkruar me dhjetëra gabime drejtshkrimore e logjike për thirrjet e shumta dhe urimet që i ka ka pranuar pas marrjes së detyrës.

Megjithatë, ajo ka këshilluar që të mos pritet shumë vite për t’u punësuar si mësues, por të merren edhe me ndonjë biznes tjetër.

Në shkrimin e saj vërehet mungesa e shkronjës “ë” në shumë fjalë dhe stili i gjuhës në një formë jo-zyrtare.

Më poshtë mund të lexoni të plotë shkrimin e Drejtoreshës së re të Arsimit në Gjilan.