Sot bëhet varrimi i afaristit gjilanas Basri Kqiku

HomeLajmeLokale

Sot bëhet varrimi i afaristit gjilanas Basri Kqiku

Basri Kqiku është ndarë nga jeta në moshë shumë të re. Ishte një djalë dhe biznesmen shumë i dashur dhe i njohur për anën humane të tij dhe patriotike

Gastronomët sërish paralajmërojnë protesta pas rritjes së TVSH’së nga 8% në 18%
Rritja e çmimeve të produkteve në Kosovë, qytetarët ankohen se po ua vështirëson jetën
Kosova pa sistem të mbrojtjes kundër breshërit, para luftës kishte 110 pika të tilla

Basri Kqiku është ndarë nga jeta në moshë shumë të re. Ishte një djalë dhe biznesmen shumë i dashur dhe i njohur për anën humane të tij dhe patriotike gjithsesi.

Basriu mbetet njëri nga figurat e ndritshme të sektorit të ndërtimtarisë në rajonin e Anamoravës.

Familja Kqiku ka njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 13:00, në varrezat e qytetit në Gjilan.

Nisja funeralit bëhet nga shtëpija e tijë rr. Ukshin Hoti nr 72.