Sot më freskët, temperaturat deri në 27 gradë

HomeLajme

Sot më freskët, temperaturat deri në 27 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se pas këtyre ditëve të nxehta dhe me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ul

Merr flakë një veturë në fshatin Pasjak (Pamje)
Ministria e Shëndetësisë ndryshon sërish datën: Masat antiCOVID hyjnë në fuqi nesër
Ekskluzive: Aktakuzë ndaj Glauk Konjufcës, ngarkohet për dy vepra penale

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se pas këtyre ditëve të nxehta dhe me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik.

Këto masa të ajrit do të ndikojnë në uljen e temperaturave maksimale për disa gradë, ndërsa minimalet mbesin po thuaj të ngjashme me ditët e fundit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë.