Sot pritet të lehtësohen masat, hiqet ora policore

HomeLajme

Sot pritet të lehtësohen masat, hiqet ora policore

Sot pritet të merret vendim për lehtësimin e masave antiCOVID në Kosovë. Shoqata e Gastronomëve ka njoftuar se mund të hiqet ora policore dhe të ketë

Qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin
The Mike tregon se si tentoi ta vriste Dudën
Qeveria Kurti vendos sanksione të reja ndaj Rusisë e Bjellorusisë

Sot pritet të merret vendim për lehtësimin e masave antiCOVID në Kosovë. Shoqata e Gastronomëve ka njoftuar se mund të hiqet ora policore dhe të ketë lirim të masave për sektorin e gastronomisë.

“Pas konsultimeve me Ministrinë e Shëndetësisë, janë dhënë propozimet për lirimin e masave në gastronomi dhe heqja e orës policore të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga nesër. “

“Nga kjo javë përfaqësuesit e SHGK-së dhe të Ministrisë së Shëndetësisë jemi duke shqyrtuar bashkarisht që të mundësojmë sa më shpejtë hapjen e Klubeve të Natës dhe lejimin e organizimit të ahengjeve”, thuhet në njoftimin e tyre.

/GazetaSinjali/