Sot protestohet për shkarkimin e Hekuran Muratit

HomeLajme

Sot protestohet për shkarkimin e Hekuran Muratit

Partia Socialdemokrate e Kosovës kërkon dorëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për shkak të deklarimeve të tij për

Gjykata dënon me 8 vjet burgim hajnin i cili kreu grabitje me armë në Gjilan
Mësuesja përjashtohet nga puna për shkak të shamisë
Dita e sotme shënon kulminacionin e nxehtësisë në Kosovë

Partia Socialdemokrate e Kosovës kërkon dorëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për shkak të deklarimeve të tij për veteranët e UÇK-së.

Kjo parti do të mbajë një protestë sonte në orën 19:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”, me kërkesën për shkarkimin e Muratit.

Në një konferencë për media, kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj theksoi se, Qeveria jo vetëm që nuk po reagon, por edhe po e ushqen një qasje kundër UÇK-së