Sot takohen dy kryeministrat shqiptar, Kurti e pret Ramën me ceremoni shtetërore

HomeLajme

Sot takohen dy kryeministrat shqiptar, Kurti e pret Ramën me ceremoni shtetërore

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta presë sot me ceremoni shtetërore në  Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si dhe anëtarë të tjerë t

Një serb tentoi ta korruptojë policinë kosovare me 5 euro
Dyshohet se Dardan Krivaqa është duke u fshehur në komunën e Gjilanit
Nga sot, asnjë i huaj nuk hyn pa dy vaksina në Kosovë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta presë sot me ceremoni shtetërore në  Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si dhe anëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar të tij.

Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Kryeministrit e cila ka zbardhur edhe agjendën e takimit.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, më 27 shtator 2021, duke filluar nga ora 08:50, pret me ceremoni shtetërore në Sheshin “Skënderbeu”, Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe anëtarë të kabinetit qeveritar të Shqipërisë. Pas takimit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, mbajnë konferencë për media në ora 10:20”, thuhet në komunikatë.

Vizita njëditore e kryeministrit Rama në Kosovë bëhet me ftesë të kryeministrit Kurti. Rama gjatë kësaj vizite do të takojë edhe liderët e partive politike opozitare.