Sot temperatura pritet të shkojë deri 35 gradë

HomeLajme

Sot temperatura pritet të shkojë deri 35 gradë

Gjatë ditës së premte do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

Konsumatorët që shpenzojnë mbi 800kWh do të paguajnë rreth 100% më shtrenjtë energjinë elektrike (llogariten vetëm kilovatët mbi 800) 👇
Situata në veri: Policia e Kosovës dhe xhandarmëria serbe vështrojnë njëra tjetrën nga larg
Xhafer Xhelili në krye të Shoqatës së Inxhinierëve dhe Arkitektëve të Gjilanit

Gjatë ditës së premte do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.