Suedia i ofron ndihmë ushtarake Ukrainës

HomeLajme

Suedia i ofron ndihmë ushtarake Ukrainës

Teksa sulmet ruse mbi Ukrainën po vazhdojnë, përkrahja për ukrainasit po rritet. Së fundmi, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka treguar se

Inspektorët e Tregut aksion në furra të bukës, shqiptohen gjoba
Tifogrupi “Skifterat” janë grupi më unik të cilet përveç futbollit, ndihmojnë vazhdimisht edhe qytetarët
Ngriten temperaturat

Teksa sulmet ruse mbi Ukrainën po vazhdojnë, përkrahja për ukrainasit po rritet.

Së fundmi, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka treguar se Suedia ka shprehur gatishmërin për t’ju ofruar ndihmë ushtarake dhe humanitare, raporton Gazeta Sinjali.

Suedia ofron ndihmë ushtarake, teknike dhe humanitare për Ukrainën. E falënderoj kryeministrin e Suedisë, për mbështetjen efektive. Le të ndërtojmë së bashku një koalicion Anti-Putin”, ka shkruar Zelensky.

Zyra e OKB-së për të drejtat e njeriut ka bërë të ditur se të paktën 25 civilë kanë mbetur të vrarë deri më tani nga sulmet ajrore ruse kundër Ukrainës.

Sipas OKB-së, deri më tani janë regjistruar 102 të plagosur nga granatimet dhe sulmet ajrore.

/GazetaSinjali/