Sulm në një qendër tregtare në Gjilan, 28-vjeçari grushton dhe kërcënon me thikë katër qytetarë

HomeLajme

Sulm në një qendër tregtare në Gjilan, 28-vjeçari grushton dhe kërcënon me thikë katër qytetarë

Mbrëmë, pak para mesnatës, në një qendër tregtare në rrugën ‘Lufta e Gjilanit”, në Gjilan ka ndodhur një sulm, ku kanë pësuar disa persona, raporton G

Vritet një polic në Prishtinë
Kosovarët ‘merakli’ të mbajtjes së armëve pa leje, sillen lirshëm me to
Sindikata e Infermierëve të Kosovës paralajmëron sërish grevë

Mbrëmë, pak para mesnatës, në një qendër tregtare në rrugën ‘Lufta e Gjilanit”, në Gjilan ka ndodhur një sulm, ku kanë pësuar disa persona, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se bëhet fjalë për qendrën “Agmia Center”, ku një person ka sulmuar fizikisht katër të tjerë e më pas i ka kërcënuar me një thikë.

Të shqetësuar për situatën që ndodhi, dikush ka arritur që të kërkojë ndihmë nga Policia, me ç’rast një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes, ku janë marrë deklaratat e personave që pësuan nga kjo përleshje.

Zyrtarët policorë kanë arritur të kapin edhe të dyshuarin për këtë rast, i cili është shoqëruar më pas në stacion policor, ku është mbrojtur në heshtje.

Ndaj të dyshuarit, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim për ndalimin prej 48 orësh dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor.