Sulmohet fizikisht gruaja e Dukagjin Pupovcit, profesoreshë në Fakultetin e Mjekësisë

HomeLajme

Sulmohet fizikisht gruaja e Dukagjin Pupovcit, profesoreshë në Fakultetin e Mjekësisë

Sot rreth orës 14:30 në Fakultetin e Mjekësisë, ka ndodhur një rrahje, ku një prind i një studenti dyshohet se ka rrahur profesoreshën e këtij fakulte

Mësohet se kur do të dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale
Kolona të gjata në Vërmicë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë
Tha se hajnat i kanë vjedhur para në shtëpi, Policia e zë në rrenë gjilanasin

Sot rreth orës 14:30 në Fakultetin e Mjekësisë, ka ndodhur një rrahje, ku një prind i një studenti dyshohet se ka rrahur profesoreshën e këtij fakulteti, Hatixhe Latifi Pupovci.

Ngjarja është raportuar edhe në Polici nga sigurimi i Fakultetit të Mjekësisë, të cilët kanë kontaktuar me viktimën, kanë siguruar provat materiale dhe kanë marrë deklaratat e dëshmitarëve okularë.

Sipas Policisë, profesoresha e këtij fakulteti, Hatixhe Latifi Pupovci, ka pësuar lëndime trupore e cila është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

”Sot rreth orës 14 :30, kemi marrë informatën se në Fakultetin e Mjekësisë, në Prishtinë, një person është sulmuar fizikisht. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe bazuar në të dhënat e deritanishme në këtë rast, lëndime trupore ka pësuar një person ( femër) , e cila është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Me rastin po merren njësitet përkatëse”, thuhet në përgjigjen e policisë.