Sveçla pyetet për punësimin e motrës: “Ne po flasim për sulm terrorist e ju mirreni me budallallëqe të tilla”

HomeLajme

Sveçla pyetet për punësimin e motrës: “Ne po flasim për sulm terrorist e ju mirreni me budallallëqe të tilla”

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është pyetur për raportimet lidhur me punësimin e motrës së tij, Magbule Hysenit, në Ministrinë e Bujqës

OKB jep një lajm të mirë sa i përket çmimeve të ushqimeve
Mediumi gjerman: Kosova ka mundësi të përdoret si vend transit i avionëve luftarakë MiG-29
Murati: Duhet ndryshuar sistemi tarifor, nuk mund të shfrytëzohet çmimi i energjisë si për ushqim si për kriptovaluta

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është pyetur për raportimet lidhur me punësimin e motrës së tij, Magbule Hysenit, në Ministrinë e BujqësisëPylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Në konferencën e jashtëzakonshme për media që u mbajt lidhur me sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri të vendit, Sveçla e ka cilësuar “budallallëk”, pyetjen e gazetares lidhur me këto raportime.

“Ne po flasim për një sulm terrorist e ju mirreni me budallallëqe të tilla”, ia ktheu ai.