Temperatura deri në 24 gradë, ky është moti për sot

HomeLajme

Temperatura deri në 24 gradë, ky është moti për sot

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku gjatë orëve të pasditës pritet të gjenerojnë lokalisht edhe rrebeshe afatshk

Sami Lushtaku: Këtë fitore ja dedikojmë Presidentit Hashim Thaçi e kryetarit Kadri Veseli!
Moska “i shpall luftë” Turqisë/ I bllokoi kalimin luftanijeve ruse
Kurti e ka ‘harruar’ reciprocitetin: Rritet sërish importi i mallrave nga Serbia

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku gjatë orëve të pasditës pritet të gjenerojnë lokalisht edhe rrebeshe afatshkurtër shiu, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i juglindjes me shpejtësi prej 16-37 km/h.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 24°C./Meteo Kosova/