Temperatura deri në 26 gradë, parashikimi i motit për sot

HomeLajme

Temperatura deri në 26 gradë, parashikimi i motit për sot

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh. Era

ZRRE-ja publikon kalkulatorin për llogaritjen e faturës së rrymës me tarifat e reja
Vetaksident në Velekincë, rrotullohet vetura (FOTO)
69 nxënësve u është anuluar testi i maturës

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-50 km/h!
Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të lëvizin prej 12 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26°C./Meteo Kosova/