Temperaturat nesër deri në 24 gradë Celsius

HomeLajme

Temperaturat nesër deri në 24 gradë Celsius

Dita e nesërme do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor. Temperaturat minimale do

Grenell: Kriza energjetike në Kosovë është problem serioz, Kurti duhet ta kthejë vendimin për gazsjellësin amerikan
Identifikimi i keqqeverisjes në Gjilan – Arsimi!
Kurti: Aplikimi në BE, ditë historike për popullin e Kosovës

Dita e nesërme do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18 deri në 24 gradë Celsius.

Po ashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.