Terrorizohen studentët e profesorët në kolegjin privat në Gjilan, një person hyn dhe thyen çka t’i del përpara

HomeLajme

Terrorizohen studentët e profesorët në kolegjin privat në Gjilan, një person hyn dhe thyen çka t’i del përpara

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur dje në objektin e një kolegji privat në Gjilan, ku stafi, duke përfshirë edhe studentët janë përballur me një

Osmani: Pagat dhe taksat në Kosovë janë të ulëta
Viti: 13-vjeçarja dyshohet se u dhunua seksualisht, tash është 8 muajshe shtatzënë
Dhjetori në Kosovë fillon me temperatura të ulëta

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur dje në objektin e një kolegji privat në Gjilan, ku stafi, duke përfshirë edhe studentët janë përballur me një person, i cili papritmas ka hyrë në hapësirat e kolegjit, duke u shkaktuar frikë dhe shqetësim me sjelljet e tij.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Kolegjin “Fama”, në fshatin Koretishtë të Komunës së Gjilanit dhe kanë dhënë detaje për rastin, në të cilin u desh intervenimi i Policisë.

Si ndodhi rasti?

Sinjali mëson se dje në orët e pasdites, një 31-vjeçar kishte hyrë brenda objektit të kolegjit dhe me një aparat për fikjen e zjarrit ka thyer e dëmtuar gjithçka që i ka dalë përpara, përfshirë xhama, karrige e dyer.

Veprimet e tij të dhunshme kanë shqetësuar stafin e kolegjit, të cilët kanë kërkuar ndihmën e Policisë.

Intervenimi i njësiteve policore ka qenë i menjëhershëm, të cilët kanë hasur në rezistencë tek i dyshuari gjatë arrestimit, me ç’rast një polic ka marrë lëndime trupore.

31-vjeçari i dyshuar është shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprave penale ‘Dëmtim ose asgjësim i pronës’ dhe ‘Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare’.

Me vendim të prokurorit, atij i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.