Tifozët e Gjilanit me mesazh kërkojnë pranimin e Kosovës në NATO

HomeSport

Tifozët e Gjilanit me mesazh kërkojnë pranimin e Kosovës në NATO

Tifozët e Gjilanit të njohur si “Skifterat” kanë kërkuar pranimin e Kosovës në NATO. “Kuqebardhët” në derbin e javës të luajtur sot ndaj Llapit (1:

Formacionet zyrtare për ndeshjen mes Feyenoordit dhe Dritës
Historike Drita ndal kampionin e 15-fishtë të Holandes
Trajneri i Feyenoord, Arne Slot: Drita luan futboll të mirë, të rrezikshëm në kundërsulme

Tifozët e Gjilanit të njohur si “Skifterat” kanë kërkuar pranimin e Kosovës në NATO.

“Kuqebardhët” në derbin e javës të luajtur sot ndaj Llapit (1:1) shpalosën një parullë që kërkonin pranimin e shtetit të Kosovës në aleancën ndërkombëtare ushtarake.

“Kosova në NATO” – shkruhej në parullën e “Skifterave” të cilët në duar mbanin stemën e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ky trend, që kërkon antarësimin e Kosovës në NATO ka nisur që nga nisja e pushtimit rus në Ukrainë.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës ditë më parë formoi grupin punues ndërinstitucional për anëtarësimin e Kosovës në NATO.