Tri raste të reja me coronavirus sot në Kosovë

HomeShëndeti

Tri raste të reja me coronavirus sot në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 321 testime, 3 qytetarë kanë rezu

Kreu i institutit gjerman: Vala e katërt e Covid-19 ka filluar
Gjilanasi i infektuari doli nga vetizolimi dhe u nis me autobus për Gjermani, gjobitet me 500 euro
Mbi 77 mijë persona janë vaksinuar me dozën e tretë kundër COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 321 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Në total numri i rasteve aktive është 394.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 36 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.287 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.059 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 101.649 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.