Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

HomeLajme

Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit. Nga nëntë vota, katër ishin për, tri kundër dhe dy abstenime. Nga Lëvizja Vetëvendosje abstenuan Visar Korenica dhe Eman Rrahmani. Pas këtij votimi, projektligji shkon për në Kuvend.

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, viziton familjen e heroit Abdullah Tahiri
E rëndë/ Humb jetën një person në Gjilan pas aksidentit me traktor
Xhelal Sveçla: Ka indicie që do të ketë tensione e barrikada më 1 shtator

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit.

Nga nëntë vota, katër ishin për, tri kundër dhe dy abstenime.

Nga Lëvizja Vetëvendosje abstenuan Visar Korenica dhe Eman Rrahmani.

Pas këtij votimi, projektligji shkon për në Kuvend.