Ukraina u bën thirrje ushtarëve rusë që të dorëzohen

HomeLajme

Ukraina u bën thirrje ushtarëve rusë që të dorëzohen

Në një postim në Twitter të faqes zyrtare të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, u bëhet thirrje ushtarëve rusë që të dorëzohen. Në foton e postua

Arrestohet zyrtari gjilanas që pranoi punën e pakryer prej 66 mijë eurosh
E goditi rëndë këmbësorin dhe iku: Arrestohet shoferi i veturës, dalin pamjet
Rritet sërish çmimi i derivateve në Kosovë, kaq kushton një litër naftë dhe benzinë

Në një postim në Twitter të faqes zyrtare të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, u bëhet thirrje ushtarëve rusë që të dorëzohen.

Në foton e postuar është edhe Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Alexei Reznikov.

“Lidershipi i vendit, i udhëhequr nga presidenti, anëtarët e Qeverisë – të gjithë punojnë, të gjithë janë në vendet e tyre. Sa irrituese është për Rusinë. I bëj thirrje çdo ushtari rus të ndjekë anijen ruse, ose të dorëzohet para se të jetë shumë vonë”, thuhet në postim.

/GazetaSinajli/