Ukrainasit i frikësohen mungesës së ushqimit, zbrazen raftet në supermarket

HomeLajme

Ukrainasit i frikësohen mungesës së ushqimit, zbrazen raftet në supermarket

Gjatë shtatë ditëve të agresionit rus në Ukrainë, ka nisur edhe frika e mungesës së ushqimit. Raftet e supermarketeve në Ukrainë kanë mbetur bosh q

Gjatë shtatë ditëve të agresionit rus në Ukrainë, ka nisur edhe frika e mungesës së ushqimit.

Raftet e supermarketeve në Ukrainë kanë mbetur bosh qëkur nisi lufta me Rusinë, duke bërë kështu që ukrainasit dhe të tjerët të kenë vështirësi të gjejnë gjëra ushqimore, raporton SkyNeës.

Raportohet se qytetarët nuk po e dinë as kur do të mbërrijnë furnizimet shtesë.

Në Kiev, njerëzit raportojnë se nuk kanë qasje në fruta, perime, bukë dhe “furnizime të tjera bazë”.

/GazetaSinjali/