Ushtarët e FSK trajnohen bashkë me ushtarë të FASh

HomeLajme

Ushtarët e FSK trajnohen bashkë me ushtarë të FASh

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë trajnuar bashkë me ushtarë të Forcave të Armatosura të S

Takimi mes Osmanit me Escobar, diskutohet për heqjen urgjente të barrikadave
VV thotë se u kry puna e çmimit të rrymës: Opozita shpreson ende se do të zhbëhet vendimi i ZRrE-së
A do të marrë pjesë Kadri Veseli në varrimin e nënës?

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë trajnuar bashkë me ushtarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

:Një javë tejet sfiduese trajnimi  e komandove tona së bashku me vëllezërit nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë, në fazën intensive përgatitore për garën më të famshme të patrullimit ushtarak në botë, “Cambrian Patrol” që mbahet në Mbretërinë e Bashkuar”.

“Mirënjohje e lartë për punën e shkëlqyer të QNTKSH-së në Pomazatin dhe udhëheqësit të saj, John Doone. Së bashku gjithmonë jemi më të fortë!”, ka thënë Mehaj, transmeton KlanKosova.tv.