Ushtrohet dhunë familjare në Gjilan

HomeLajme

Ushtrohet dhunë familjare në Gjilan

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur katër raste të dhunës në familje në Kosovë. Sipas njoftimit të PK-së, thuhet se r

E dhimbshme: Ky është i riu që vdiq sot në Suharekë – Policia gjeti një kallashnikov afër shtëpisë së tij
Sa i kushtojnë rrymë Kosovës pajisjet për kriptovaluta që u konfiskuan sot në veri?
Pas rritjes së tensioneve Ukrainë – Rusi, rriten çmimet e naftës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur katër raste të dhunës në familje në Kosovë.

Sipas njoftimit të PK-së, thuhet se rastet e dhunës kanë ndodhur në Gllogoc, Graçanicë, Gjilan dhe Gjakovë.

Gjilan – rr. “Mulla Idrizi”, 12.05.2022 – 20:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.