Varianti i ri i Covid-19 në Kosovë, flet kryeministri Kurti

HomeLajme

Varianti i ri i Covid-19 në Kosovë, flet kryeministri Kurti

Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen. Tha se ka mjaftueshëm vaksina për të gjithë. Sot në vend

Moti sot me diell e vranësira
Njohja e patentë shoferëve në Gjermani, Ambasada e Kosovës njofton se ka filluar procesi i konvertimit të tyre
Flet Rrahman Jasharaj: Nga 30 prilli jemi në grevë, populli le ta dijë që fajtori i vetëm është Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen. Tha se ka mjaftueshëm vaksina për të gjithë. Sot në vend u konfirmua se në vendin tonë është prezent edhe varianti Delta

“Është bërë një javë pa asnjë të vdekur në Kosovë dhe ky është një fakt që na gëzon të gjithëve”, tha Kurti duke folur për Covid-19.

“Është e domosdoshme që të kemi kujdes, ta mbrojmë vetën dhe njëri-tjetrin”, tha Kurti.

“U bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Republikës që të vaksinohen”, shtoi ai.

Varianti Delta Plus i COVID-19 i cili ka filluar të përhapet në shumë shtete tjera, është identifikuar edhe në Kosovë. Ky variant është vlerësuar si më i transmetueshëm se ai Delta, e po ashtu bart të njëjtin rrezik për shtrimin në spitale.