Vazhdojnë shifrat e larta, mbi 12 mijë raste aktive me COVID-19

HomeShëndeti

Vazhdojnë shifrat e larta, mbi 12 mijë raste aktive me COVID-19

Shifrat e larta të infektimit nga COVID-19, vazhdojnë të jenë prezente në Kosovë, raporton Gazeta “Enigna”. Aktualisht janë 12 mijë e 651 raste akt

Mbi 9,200 raste aktive me COVID-19 në Kosovë
Zemaj: Qeveria nuk e ka prioritet menaxhimin e pandemisë
Mbi 77 mijë persona janë vaksinuar me dozën e tretë kundër COVID-19 në Kosovë

Shifrat e larta të infektimit nga COVID-19, vazhdojnë të jenë prezente në Kosovë, raporton Gazeta “Enigna”.

Aktualisht janë 12 mijë e 651 raste aktive me koronavirus.

Prishtina ka më së shumti raste aktive me COVID-19. Aktualisht në kryeqytet janë 2 mijë e 764 raste aktive. Ndërsa Peja ka 965 raste, Ferizaj 827, Gjilani 821, Prizreni 748, Fushë Kosova 604, Gjakova me 558 raste dhe komuna tjera po ashtu me qindra raste aktive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi të dielën për 6 raste të vdekjes dhe 602 raste të reja me COVID-19. / Gazeta Enigma.