Vazhdojnë temperaturat e larta edhe nesër, IHK me apel për qytetarët

HomeLajme

Vazhdojnë temperaturat e larta edhe nesër, IHK me apel për qytetarët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe me vapë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet

Pas shtrenjtimit të miellit, furrat paralajmërojnë do të rrisin çmimin e bukës në 50 cent
Musliu: Me qenë Kurti në opozitë do të thoshte “Me Dardanin skiftera e me Radojçiqin pula”
Gruaja e moshuar ukrainase vret tetë ushtarë rusë, i helmon me një tortë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon ti mbajë vlerat e larta, kështu që këshillohet që mos të jemi në kontakt direkt me rrezet e diellit nga ora 10-17

Do të  fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.