Vazhdon falsifikimi i parave, raportohen dy raste brenda 24 orëve

HomeLajme

Vazhdon falsifikimi i parave, raportohen dy raste brenda 24 orëve

Kohëve të fundit janë shpeshtuar rastet kur zyrtarët bankarë raportojnë në Polici se kanë pranuar para të falsifikuara nga persona të caktuar. Në 24 o

Leonora Morina Bunjaku pritet ti futet garës për të paren e Gjilanit nga rradhët e PDK-së
E FUNDIT: NATO e gatshme të dërgojë më shumë trupa në Kosovë në rast të tensioneve të reja
Kurteshi për koalicionin në Gjilan: S’kemi qenë në armiqësi me PDK-në, të mos mbesim peng i së kaluarës

Kohëve të fundit janë shpeshtuar rastet kur zyrtarët bankarë raportojnë në Polici se kanë pranuar para të falsifikuara nga persona të caktuar. Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur dy raste të tilla.

Policia ka njoftuar se rastet kanë ndodhur në qytetin e Prishtinës dhe në atë të Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas raportit të Policisë rastet kanë ndodhur në dy  banka. Njëri rast ka ndodhur në Prishtinë ku zyrtari i bankës ka raportuar se ka pranuar para prej  150 euro të cilat dyshohet se janë  të falsifikuara.

Në Gjilan poashtu zyrtari i bankës ka deklaruar në Polici se ka pranuar para me vlerë prej 50 euro të cilat dyshohet që janë të falsifikuara. Paratë janë konfiskuar për ekzaminim dhe janë duke u hetuar.