Vazhdon gara e ngushtë mes Hazirit e Hysenit në Gjilan

HomeLajme

Vazhdon gara e ngushtë mes Hazirit e Hysenit në Gjilan

Sot janë mbajtur zgjedhjet lokale në Kosovë, shkruan Sinjali. Në komunën e Gjilanit po prinë kandidati i VV-së, Alban Hyseni me 44,98 për qind. Ndë

Gjilanasi i infektuari doli nga vetizolimi dhe u nis me autobus për Gjermani, gjobitet me 500 euro
Kurti: Numri i të punësuarve nga marsi është rritur mbi 9 mijë punonjës
Kryetari Hyseni nënshkruan memorandum me Qatar Charity për ndërtimin e QMF-së në lagjen Arbëria dhe tetë shtëpi për familjet në nevojë

Sot janë mbajtur zgjedhjet lokale në Kosovë, shkruan Sinjali.

Në komunën e Gjilanit po prinë kandidati i VV-së, Alban Hyseni me 44,98 për qind. Ndërsa pas tij radhitet kandidati i LDK-së dhe kryetari aktual Lurfi Haziri me 43,57 për qind.

Hyseni ka 413 vota më shumë se Haziri.

Deri tani janë numëruar 72 për qind e votave në këtë komunë. /GazetaSinjali/