Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë – IKSHPK publikon raportin 24 orësh

HomeShëndeti

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë – IKSHPK publikon raportin 24 orësh

15 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ️Në 24 orët e fundit

28 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë
Drejtoria e Shëndetësisë tregon se objekti i ri i QKMF-së nuk ishte gati të funksionalizohet
SHSKUK shpreh ngushëllime për oftalmologun Visar Huruglica: Humbje e madhe për komunitetin mjekësor

15 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.685 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 795.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 30.281 doza përforëcuese dhe 2.162 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ️Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 160 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.532.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 3.837.

➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________