Vdes Drejtori i Shërbimeve Publike në Viti, Nexhmedin Jakupi

HomeLajme

Vdes Drejtori i Shërbimeve Publike në Viti, Nexhmedin Jakupi

Komuna e Vitisë kanë mbetur të shokuar nga lajmi për vdekjen e drejtorit Nexhmedin Jakupi. Dita e sotme nuk ka mundur të përfundojë më rëndë, se sa

Policia e Gjilanit me aktivitete vetëdijësuese “Sezoni veror 2022
Burri e gjen gruan pa shenja jete në shtëpinë e tyre në Gjilan
“Ni thi ma pak”, komenti skandaloz i imamit nga Gjilani pas vdekjes së pacientit me zemrën e derrit

Komuna e Vitisë kanë mbetur të shokuar nga lajmi për vdekjen e drejtorit Nexhmedin Jakupi.

Dita e sotme nuk ka mundur të përfundojë më rëndë, se sa me lajmin për vdekjen e drejtorit të Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunēn e Vitisë, Nexhmedin Jakup.

Jemi të shokuar dhe prekur thellë nga humbja e një drejtori shembullor dhe të një bashkëpunētori të përkushtuar, e të palodhur.

Nexhmedini, nuk kurseu veten në asnjë moment. Ishte në dispozicion, kohë e pakohë, ditën dhe natën, ditëve të pushimit dhe të festave, pēr t’iu ofruar qytetarëve shërbimet publike.

Ishte nder dhe kënaqësi të punoja për gati tetë vite me një njeri të urtë, punētor, të sinqertë e të afërt, siç ishte Nexha.

Ngushëllime familjes Jakupi, të afêërmve, banorëve të Radivojcit, miqve, kolegëve dhe institucioneve komunale!

Me dhembje të thellë,
Kryetari i Komunës së Vitisë,
Sokol Haliti.