Vdes një person në QKUK, policia nisë hetimet

HomeShëndeti

Vdes një person në QKUK, policia nisë hetimet

Policia ka nisur hetimet për një vdekje që ka ndodhur dje në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit të

Një i vdekur dhe 73 raste të reja me coronavirus
Mbi 16 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë
Edhe Gjilani do të jetë përfitues i një automjeti të ndihmës së shpejtë

Policia ka nisur hetimet për një vdekje që ka ndodhur dje në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të policisë bëhet fjalë për një burrë i cili ka vdekur gjatë sa po trajtohej në QKUK.

Rasti në polici është raportuar nga stafi i QKUK-së.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

/Gazeta Sinjali/