Vetaksident në Kllokot, vetura përfundon jashtë rrugës – lëndohet shoferi

HomeLajme

Vetaksident në Kllokot, vetura përfundon jashtë rrugës – lëndohet shoferi

Një vetaksident trafiku ka ndodhur në orët e mëngjesit, në rrugën Kllokot – Viti, në fshatin Mogillë, me ç’rast një person ka pësuar lëndime trupore,

Publikohet lista e 85 inspektorëve sanitarë që do të angazhohen për masat antiCOVID
Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me organizatën TIKA shpërndajnë 70 pako ushqimore për familjet me asistencë sociale
Vetura godet dy këmbësore në Gjilan

Një vetaksident trafiku ka ndodhur në orët e mëngjesit, në rrugën Kllokot – Viti, në fshatin Mogillë, me ç’rast një person ka pësuar lëndime trupore, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se derisa te aksidenti ka ardhur si rezultat i mospërshtatjes së shpejtësisë nga shoferi i veturës, i cili për një moment e humb kontrollin mbi veturën dhe përfundon jashtë rrugës.

Për shkak të lëndimeve që ka pësuar, i njëjti është dërguar në Emergjencën e Gjilanit, për të marrë trajtim mjekësor.