Vetaksident në Viti, vdes një grua – lëndohen dy të tjera

HomeLajme

Vetaksident në Viti, vdes një grua – lëndohen dy të tjera

“Vet aksident trafiku me fatalitet” Ju njoftojmë se sot me 29 korrik 2021 rreth orës 11:36  në fsh. Sllatin e ulët, komuna Viti ka ndodhur një vet-

“Vet aksident trafiku me fatalitet”

Ju njoftojmë se sot me 29 korrik 2021 rreth orës 11:36  në fsh. Sllatin e ulët, komuna Viti ka ndodhur një vet-aksident Trafiku me fatalitet.

Një veturë në lëvizje e sipër ka humbur kontrollin dhe dyshohet se e ka goditur një mur skaj rruge, me ç’rast tre persona kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar me urgjencë në qendren emergjente të Gjilanit.

Edhe për kundër ndihmës së ofrua Mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen një femre që ndodhej në veturë,si pasoj e lëndimeve të pësuara në aksident.

Drejtuesja pas tretmanit mjekesor ne spitalin e Gjilanit lirohet, por me urdher te prokurorit ndalet ne qendren e ndaljes per 48 orë, gjetsa pasagjerja tjetër e lënduar është jashtë rrezikut për jetë.

Prokurori i shtetit ka urdhëruar që trupi i viktimës të dërgohet në IML për obduksion.

Policia e Kosovës është duke i bërë hetimet për ti ditë shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.