Vjedhje në festivalin ‘Sunny Hill’, mërgimtares ia avullojnë telefonin, pasaportën e qindra euro

HomeLajme

Vjedhje në festivalin ‘Sunny Hill’, mërgimtares ia avullojnë telefonin, pasaportën e qindra euro

Në festivalin ‘Sunny Hill’ që po mbahet që disa ditë në parkun e Gërmisë, ku të rinjtë nga Kosova e diaspora po shijojnë performancat, dikush e ka pës

Familja 4 anëtarëshe që vdiqën në aksidentin tragjik, janë familjarë të këngëtares kosovare
Paga minimale – Veteranët protestojnë para Kuvendit të Kosovës
Vazhdon rritja e çmimeve të produkteve ushqimore në Kosovë

Në festivalin ‘Sunny Hill’ që po mbahet që disa ditë në parkun e Gërmisë, ku të rinjtë nga Kosova e diaspora po shijojnë performancat, dikush e ka pësuar, raporton Gazeta Sinjali.

Bëhet fjalë për një rast të vjedhjes, që e denoncoi një mërgimtare në Polici. Sinjali mëson se një vajzë 29-vjeçare njoftoi Policinë se dikush ia vodhi pasaportën, telefonin e qindra euro derisa po merrte pjesë në këtë festival.

Ajo ka deklaruar se nuk ka dyshime te askush pasi ka qenë në mes të turmës dhe është vështirë për t’u identifikuar dikush.

Si rezultat i denoncimit, pas intervistimit të viktimës, Prokurori i Shtetit ka iniciuar rastin si “vjedhje” dhe kanë nisur hetimet.