Vlora Çitaku shpreh ngushëllime për vdekjen e nënës së Kadri Veselit

HomeLajme

Vlora Çitaku shpreh ngushëllime për vdekjen e nënës së Kadri Veselit

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e nënës së ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Kërcënohen dy zyrtarë policorë në Gjilan
Kosova ka pranuar mbi 2.8 milionë doza të vaksinës antiCOVID
Luftimet vazhdojnë, kjo është situata aktuale në Ukrainë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e nënës së ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

“Nëna Ajshe Veseli na paska lënë sot. Ngushëllime familjes dhe miqve. Pusho në paqe”, ka shkruar Çitaku.

Sot në moshën 93-vjeçare ka vdekur, nëna e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe Veseli.

Ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

Lajmi është bërë i ditur nga një familjar i Veselit.

Ndërkohë me 7 korrik të vitit të kaluar ka vdekur edhe Fazli Veseli, babai i Kadri Veselit./GazetaSinjali/