Vrasja e taksistit në Gjilan – Ky është i arrestuari i gjashtë, dha deklaratë të rrejshme për Lirim Jakupin

HomeLajme

Vrasja e taksistit në Gjilan – Ky është i arrestuari i gjashtë, dha deklaratë të rrejshme për Lirim Jakupin

I dyshuari i gjashtë për përfshirje në rastin e vrasjes së 50-vjeçarit Bakush Veseli, më 12 shtator të vitit të kaluar, ka rënë dje në prangat e Polic

I dyshuari i gjashtë për përfshirje në rastin e vrasjes së 50-vjeçarit Bakush Veseli, më 12 shtator të vitit të kaluar, ka rënë dje në prangat e Policisë. Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se personi që u arrestua dje është Astrit Shabani.

Shabani dyshohet se ka kryer veprën penale “deklarim i rremë”, kur ka dhënë një deklaratë lidhur me të dyshuarin tjetër për këtë rast Lirim Jakupin.

Mësohet se Prokuroria Themelore në Gjilan ka bërë kërkesë në Gjykatë që Astrit Shabanit t’i caktohet masa e paraburgimit.

Lirim Jakupi bashkë më Faton Osmanin, Gëzim Bajramin, Irfan Veselin dhe Afrim Ismajloviqin po mbahen në paraburgim si të dyshuarin për rastin e vrasjes së taksistit, i cili u ekzekutuar me 17 plumba në një kafeteri të Gjilanit.

Në janar ka publikuar pamje ekskluzive të personave të dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit, ku shihet se si dy persona shkojnë për ta kryer “punën” dhe më pas ikin nga vendi i ngjarjes.

Ashtu siç pati raportuar Sinjali, dy nga të dyshuarit kanë shkuar deri në vendin e ngjarjes me një veturë ‘’Audi A3’’, ku nga aty kanë dalë të armatosur dhe i afrohen të ndjerit, që ishte ulur në një kafeteri në Gjilan, duke kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.