Vuçiq: Lirimi i serbëve të arrestuar, mënyra më e mirë për të qetësuar tensionet në veri

HomeLajme

Vuçiq: Lirimi i serbëve të arrestuar, mënyra më e mirë për të qetësuar tensionet në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia po kërkon lirimin e të gjithë serbëve të arrestuar e cila sipas tij, është mënyra për të qe

Mërgimtari largohet nga Kosova i pakënaqur: Natën e Vitit të Ri pa rrymë, me rrena
Magbule Xhemaili, fituese e Çmimit Blerës të Galerisë “Peneli i Flakës 2022”
E tmerrshme: Burri vret gruan shtatzënë para Gjinekologjisë në QKUK

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia po kërkon lirimin e të gjithë serbëve të arrestuar e cila sipas tij, është mënyra për të qetësuar tensionet në veri të Kosovës.

Pas një takimi të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Vuçiq tha se serbët e Kosovës nuk duhet të përfshihen në dhunë kundër trupave të NATO-s dhe anëtarëve të misionit të Bashkimit Evropian atje.

“Askush, në asnjë rrethanë, nuk duhet të marrë pjesë në sulmet ndaj EULEX-it dhe KFOR-it”, tha Vuçiq, transmeton Klankosova.tv.

Ai tutje tha që Beogradi po kërkon që të deskalojë situatën në Kosovë.