Xhiro e fundit në sezonin vjeshtor në BKT Superligë, ndeshje interesante në Lipjan e Gjilan

HomeSport

Xhiro e fundit në sezonin vjeshtor në BKT Superligë, ndeshje interesante në Lipjan e Gjilan

Java e 18 në BKT Superligë, apo e fundit për stinorin vjeshtor nis sot me tri ndeshje që janë në program. Padyshim që ndeshja kryesore e ditës së s

Zekrija Ramadani pritet të emërohet kryetrajner i Gjilanit
Shaqiri drejt rikthimit në Serie A, e duan disa klube
‘Google’ liston gjilanasen Uta Ibrahimin si një ndër gratë më të suksesshme në botë

Java e 18 në BKT Superligë, apo e fundit për stinorin vjeshtor nis sot me tri ndeshje që janë në program.

Padyshim që ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Lipjan, ku Llapi është nikoqir i Prishtinës.

Dy skuadrat rajonale kanë mbetur mbrapa treshes së parë dhe duan fitore në mënyrë që të qëndrojnë në garë për titullin e kampionit.

Ky takim pritet të jetë shumë interesant edhe për faktin se rivaliteti mes dy klubeve është shumë i madh.

Interesant pritet të jetë edhe në Gjilan, ku Drita është nikoqire e Ulpianës.

Gjilanasit pas dy fitoreve radhazi duan edhe të tretën që të dimërojnë më të qetë, derisa lipjanasit synojnë t’i befasojnë përsëri si në ndeshjen e parë kur i ndalën në barazim.

Takimi tjetër i ditës së sotme do të zhvillohet në Drenas, ku mes vete takohen skuadrat rajonale Feronikeli e Drenica.

Dy ekipet po kalojnë nëpër një krizë të rezultateve dhe duan fitore në xhiron e fundit të stinorit vjeshtor. /Telegrafi/

BKT Superliga e Kosovës – Xhiro e 18-të

E shtunë

13:00 Llapi – Prishtina
13:00 Drita – Ulpiana
13:00 Feronikeli – Drenica

E diel

13:00 Malisheva – Dukagjini
13:30 Ballkani – Gjilani