Zbardhet Kosova, tri vise malore mbulohen me borë

HomeLajme

Zbardhet Kosova, tri vise malore mbulohen me borë

Në Brezovicë, Bogë dhe Brod të Dragashit, ka rënë sasi e madhe e borës gjatë natës dhe banorët atje sot janë zgjuar me ‘petkun e bardhë’ të borës.

Fillojnë punimet në rregullimin e rrugëve në fshatin Haxhaj
Të gjitha vendimet që u morën sot në mbledhjen e Qeverisë
A po planifikon Kurti vizitë në Hagë për të takuar ish-krerët e UÇK-së, flasin nga Qeveria

Në Brezovicë, Bogë dhe Brod të Dragashit, ka rënë sasi e madhe e borës gjatë natës dhe banorët atje sot janë zgjuar me ‘petkun e bardhë’ të borës.

Sipas parashikimeve nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës të mërkurën në vend do të ketë vranësira dhe intervale me diell, por se nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale zbresin në 4 gradë Celsius e 6 gradë Celsius, e maksimalet shkojnë deri në 10 gradë Celsius e 12 gradë Celsius.

Ndërkaq meteorologët kanë paralajmëruar borë edhe në viset malore. Ashtu siç është paralajmëruar edhe ka ndodhur, pasi që në viset malore ka rënë gjatë natës borë.

Sipas pamjeve të shkëputura nga SlowTV, shihet se në Brezovicë, Bogë dhe Brod të Dragashit, ka rënë sasi e madhe e borës.