Zelensky kërkon armëpushim të menjëhershëm: Forcat ruse të tërhiqen nga Ukraina

HomeLajme

Zelensky kërkon armëpushim të menjëhershëm: Forcat ruse të tërhiqen nga Ukraina

Burimet e AFP kanë bërë të ditur se presidenti ukrainas ka kërkuar armëpushim të menjëhershëm, dhe tërheqje të trupave ruse nga Ukraina, transmeton Ga

Historia e vajzës nga Kosova që refuzoi fustanin e bardhë, për t’u martuar me uniformën e UÇK-së
Sulmet ruse, gjithçka që po ndodh në Ukrainë
Komuna e Gjilanit ka bërë intervenime në riparimin e ujëmbledhësve, pastrimin e rrugëve dhe intervenime në ndriçimin publik

Burimet e AFP kanë bërë të ditur se presidenti ukrainas ka kërkuar armëpushim të menjëhershëm, dhe tërheqje të trupave ruse nga Ukraina, transmeton Gazeta Metro.

Përveç kësaj kërkese, Zelensky ka thënë se Ukraina duhet të anëtarësohet menjëherë në Bashkimin Evropian.

“Kur kandidoja për president, thashë se secili prej nesh është president. Sepse të gjithë jemi përgjegjës për shtetin tonë. Për Ukrainën tonë të bukur.

Dhe tani ndodh që secili prej nesh të jetë një luftëtar. Një luftëtar në vend të tij”, tha Zelensky./gazetametro.net