Zemaj tallet me shumicën: Erdh Albini tash ua bën votat

HomeLajme

Zemaj tallet me shumicën: Erdh Albini tash ua bën votat

Disa projektligje nuk kanë kaluar sot në Kuvendin e Kosovës, për shkak të mungesës së kuorumit, mirëpo në momentin që kryeministri Kurti hyri në sallë

Policia konfiskon një pushkë gjuetie në Kllokot, i dyshuari s’kishe leje për të
Aktivisti i VV-së në Gjilan largohet nga partia: Në mandatin e radhës iu kthejmë në depo të bërllokut
Qeveria e Kosovës ka njoftuar se në javën e ardhshme ekzekutohet pagesa e 100 eurove për sektorin privat

Disa projektligje nuk kanë kaluar sot në Kuvendin e Kosovës, për shkak të mungesës së kuorumit, mirëpo në momentin që kryeministri Kurti hyri në sallë deputeti i LDK-së, Armend Zemaj u tall pak me të, shkruan Gazeta Sinjali.

“Erdh Albini, erdh kryeministri tash voton”, u dëgjua duke thënë Zemaj.

Deri tani janë miratuar tri projektligje:

Me 61 vota për, asnjë abstenim dhe asnjë kundër është miratuar në parim Projektligjit nr.08/L-116 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 04/L-197 për kimikate.

Po ashtu, me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim në Kuvend ka kaluar në parim edhe Projektligji nr.08/L-120 për Ushqim.

Me po këtë rezultat është votuar në parim Projektligji nr.08/L-112 për ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit nr. 02/L-26 për tokën bujqësore.