Zyrtare: Drita transferon mbrojtësin e majtë Raddy Ovouka

HomeSport

Zyrtare: Drita transferon mbrojtësin e majtë Raddy Ovouka

Skuadra gjilanase FC Drita, ka bërë transferimin e parë në afatin dimërorë shkruan Radio Star. Raddy Ovouka është mbrojtësi i majtë i cili ju është

Skuadra gjilanase FC Drita, ka bërë transferimin e parë në afatin dimërorë shkruan Radio Star.

Raddy Ovouka është mbrojtësi i majtë i cili ju është bashkuar skuadrës në pregaditjet të cilat janë duke i kryer në Turqi.

Ovouka pritet të debutoj sot kundër ekipit Sllovak duke filluar nga ora 15:30.

Komunikata e plotë:

FC DRITA transferon Raddy Ovouka

𝗥𝗮𝗱𝗱𝘆 𝗢𝘃𝗼𝘂𝗸𝗮 do të jetë pjesë e klubit tonë për një vit, në formë huazimi nga klubi Ganez Hearts of Oak.

Raddy është 23 vjeçar dhe luan si mbrojtës i majtë, së fundmi ka qenë pjesë e ligës amerikane USL Championship te skuadra New Mexico United.

Ai sot pritet të debutoj me ekipi në ndeshjen miqësore që zhvillojmë kundër ekipit Sllovak nga ora 15:30.

Welcome Raddy

𝐅𝐂 𝐃𝐑𝐈𝐓𝐀⬜️🟦