Zyrtari i NATO-s iu drejtohet presidentes vetëm si Vjosa Osmani, nuk e përmend as Republikën

HomeLajme

Zyrtari i NATO-s iu drejtohet presidentes vetëm si Vjosa Osmani, nuk e përmend as Republikën

Zëvendëssekretari i NATO-s Mircea Geoana, pas vizitës që ka pasur në Kosovë, ka lëshuar një postim në Twitter, duke përmendur takimin me presidenten e

A po planifikon Kurti vizitë në Hagë për të takuar ish-krerët e UÇK-së, flasin nga Qeveria
Gjobitet me 1000 euro një market kishte shitur vaj me çmim prej 3.49 cent
Abdixhiku pas vendimit të Apelit për çmimin e rrymës: T’u kthehen paratë qytetarëve

Zëvendëssekretari i NATO-s Mircea Geoana, pas vizitës që ka pasur në Kosovë, ka lëshuar një postim në Twitter, duke përmendur takimin me presidenten e vendit, të cilës iu është drejtuar vetëm si Vjosa Osmani.

Në këtë njoftim, ai s’e ka përmendur as pozitën e Osmanit, e as Republikën e Kosovës.

“Është mirë të takosh Vjosa Osmanin dhe Goran Rakiqin nga Kosova. Misioni i NATO-s, KFOR-i, vazhdon të garantojë sigurinë dhe lirinë e lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë”, ka shkruar ai.